Vitajte na Úletsknihou.sk

Lucia Borovská · 25. 12. 2016

Myšlienka online projektu na podporu čítania u detí a tínedžerov, ktorý by prakticky pomohol a spojil šikovných ľudí na Slovensku, zrela v hlave už pár rokov. Tím Úlet s knihou začal vznikať v septembri 2015. Odvtedy sme prešli relatívne krátku, no intenzívnu cestu tvorby konceptu, realizácie online prieskumu o čítaní a výbere kníh, prizvania externých spolupracovníkov, založenia občianskeho združenia a priebežného vyhodnocovania nášho zámeru.

Samotná tvorba webovej platformy nám zabrala 6 mesiacov práce v plnom nasadení. Finančné prostriedky, ktoré sme získali, išli na technické riešenie a externých spolupracovníkov projektu. Na projekte zatiaľ pracujeme dobrovoľnícky, no hľadáme strategického partnera, ktorý nás v roku 2017 podporí v našej práci, aby sme mohli webovú platformu zmysluplne a kvalitne rozvíjať ďalej.

Teraz v decembri spúšťame pilotnú verziu Uletsknihou.sk, ospravedlňte preto prípadné nedostatky a tiež obmedzené množstvo obsahu. Spolu s našimi recenzentmi máme rozpracované ďalšie knižné recenzie a konzultujeme nové príspevky do Mapy čitateľských aktivít. Pracujeme aj na nových funkcionalitách a postupne máme v pláne priniesť:

  • registráciu používateľov
  • možnosť komentovať príspevky
  • možnosť hodnotiť recenzované knihy a publikované čitateľské aktivity
  • rôzne rebríčky obľúbenosti
  • rozhranie pre publikovanie vlastných čitateľských aktivít
  • odosielanie notifikácií o nových knižných recenziách a aktivitách
  • prepojenie s knižnicami a distribútormi kníh

Budeme radi, keď nám dáte vedieť, ako sa vám pilotná verzia webu Uletsknihou.sk páči a čo z pripravovaných vylepšení by ste uvítali najskôr.

Podrobnejšie informácie o nás, metodike recenzovania kníh a našom občianskom združení Úlet s knihou nájdete v sekcií o projekte.
predel