Mapa čitateľských aktivít

Vek
Inšpirácie pre
Počet detí
Témy
Aktivita podporuje

Kritériám vyhovuje 40 aktivít

10+
10+
Inšpirácie pre učiteľov

K vybraným kapitolám deti dostávali aj fotokópie textu so špecálnymi úlohami. Vznikla tak séria rôznorodých aktivít, zahŕňajúcich nielen čítanie a prácu s textom , ale aj opakovanie gramatických javov či prvky slohu vo forme kreatívneho písania

16. 02. 2017 · Katarína Štadler

8+
8+
Inšpirácie pre učiteľov, rodiny

Pri tejto aktivite som na chvíľu opustila knihy a s deťmi sme objavovali, kde všade sa im zíde čítanie. Začali sme tým, čo môžu zistiť z obalov výrobkov a dostali sme sa aj k téme nástrah reklamy.

07. 02. 2017 · Marta Páleníková

6+
6+
Inšpirácie pre učiteľov, rodiny

Čítať rodičom, či učiteľom je niekedy nuda, no psíkovi, ktorý im rozumie, to je radosť a zážitok, ktorý som umožnila zažiť žiakom s postihnutím zo Spojenej školy Nám. Sv. Cyrila a Metoda vo Vrbovom.

21. 01. 2017 · Monika Šulovská

10+
10+
Inšpirácie pre učiteľov

Zámer? Nuž... prelomiť ten neuchopiteľný odpor k čítaniu? Dať šancu deťom, ktoré čítanie naozaj milujú a nemajú možnosť podeliť sa o zážitky? Rozvíjať rôzne druhy zručností? Spoluprácu? Alebo jednoducho: nájsť radosť z čítania a z čitateľských zážitkov...

09. 01. 2017 · Zuzana Herbrychová

7+
7+
Inšpirácie pre učiteľov

Bol piatok, na škole sa normálne učilo, no prestávky boli čítacie. S pomocou dobrovoľníkov - rodičov, učiteľov aj nadšencov z firiem ožili všetky chodby a škola zažila prestávkový minifestival čítania.

24. 12. 2016 · Lucia Borovská

2+
2+
Inšpirácie pre učiteľov, rodiny

Zámerom je motivovať deti čítať si počas letných prázdnin a brávať knihy so sebou na svoje dobrodružstvá. Na každý týždeň leta máme osobitnú tému, k nej štyri knižné tipy a dve-tri jednoduché aktivity pre rodičov s deťmi.

24. 12. 2016 · Viki Marcinová

13+
13+
Inšpirácie pre učiteľov

BookKing je projekt určený pre žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl, ktorého hlavnou úlohou je pomocou interaktívnych aktivít na hodinách slovenského jazyka a literatúry inšpirovať deti k prečítaniu vybraných kníh.

24. 12. 2016 · Tamara Leontievová

7+
7+
Inšpirácie pre učiteľov

Ukážka z knihy je o bunkri. Postavme si jednoduchý bunker alebo použime imaginárne škatule a “akože si ho postavme”. Vlezme dovnútra. Sadnime si tesnejšie k sebe. Bunker si robia naozajstní kamaráti. Na papier si spíšme, čo si ako kamoši nikdy robiť nebudeme. A zoznam potvrďme svojimi podpismi.

24. 12. 2016 · Martina Jánošíková

7+
7+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice

Vysvetlila som im, že to nemusí byť nutne „najobľúbenejšia kniha“, ale že mi ide o knižku, ktorá pre nich niečo špeciálne znamená. Dobré, no pokojne aj zlé.

24. 12. 2016 · Eva Lavríková

10+
10+
Inšpirácie pre rodiny

Aktivita je rozdelená do dvoch celkov. V prvej dieťa pracuje s knihami a hľadá slová do tajničky pomocou šifry. Druhá je zameraná na čítanie s porozumením.

23. 12. 2016 · Jozef Zvolenský

4+
4+
Inšpirácie pre učiteľov, rodiny

Aktivita je vhodná pre rodičov s deťmi, ale tiež pre skupinu žiakov vo veku od 4 do 7 rokov. Pedagóg alebo rodič si najprv prečíta kapitoly Potápač, telocvičňa a donášková služba (s. 54 – 55) a Kde...

23. 12. 2016 · Barbora Jurinová

9+
9+
Inšpirácie pre učiteľov, rodiny

Aktivita stojí na partnerskom vzťahu rodič dieťa. Deti sa stávajú spoluautormi výletu a rodičia sa pre zmenu nechajú viesť, čo deťom vytvára priestor pre kreativitu a rodičom priestor pre oddych.

23. 12. 2016 · Lucia Borovská

zmeniť vyhľadávacie kritériá