Mapa čitateľských aktivít

Vek
Inšpirácie pre
Počet detí
Témy
Aktivita podporuje

Kritériám vyhovuje 40 aktivít

4+
4+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice, rodiny

Keď pôjdu žabiaci lesom, dáme priestor deťom s paličkami, aby zahrali les. Keď pôjdu cestou dvakrát, tak sa aj zapájanie zvukov zopakuje. Keď sa v závere jeden zo žabiakov zlostí, vyzveme deti, aby zahrali, ako sa zlostí. Keď sa v úplnom závere jeden zo žabiakov raduje, deti zahrajú radosť.

19. 10. 2017 · Katarína Mihinová

8+
8+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice

Prvý žiak v skupine text prečíta, ostatní text sledujú. Druhý žiak po dočítaní povie stručný obsah prečítaného. Tretí žiak položí ostatným otázky k textu, najlepšie každému jednu otázku. Ostatní postupne odpovedajú. Štvrtý žiak vymyslí možné pokračovanie príbehu.

18. 10. 2017 · Marta Páleníková

5+
5+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice, rodiny

Na začiatku bádania sme si dali na podlahu obrovský papier na balenie balíkov a obkreslili sme postavu jedného z detských účastníkov. Máme pred sebou líniu postavy, ktorá sa zmení na prázdnu huncútsku mapu. A do nej si budeme kresliť a zapisovať výsledky nášho bádania.

04. 10. 2017 · Martina Jánošíková

9+
9+
Inšpirácie pre učiteľov

Deti sa ponorili do rozlúsknutia historických orieškov. Bavilo ich rozprávanie o preklade, o možných nástrahách. Pochopili, že nejde o rýchly proces. Zaujalo ich aj, že autor v Nemecku spolupracuje so zostavovateľmi učebníc dejepisu.

27. 06. 2017 · Zuzana Dodoková

0+
0+
Inšpirácie pre učiteľov, rodiny

Naše deti nevedia čítať, preto sa snažíme priblížiť im rozprávky a príbehy inou formou. Čítanie prebieha cez zmysly. Pracujeme s deťmi, ktoré majú mentálne postihnutie, viacnásobné postihnutie, sú nevidiace, majú metabolické poruchy. S knižkou pracujeme každý deň a rešpektujeme ich pomalé tempo.

05. 06. 2017 · Monika Lőfflerová

5+
5+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice, rodiny

Často ide o hravé otázky vo forme hádaniek, či otázky nadväzujúce na schopnosť pozorne počúvať text a zapamätať si informácie. Niektoré sú o konkrétnych skúsenostiach alebo o obyčajnom “sedliackom” rozume. Kvíz preto dáva možnosť prežitia osobného úspechu mnohým deťom, nielen vybraným.

23. 05. 2017 · Petra Mišáková

6+
6+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice, rodiny

Deti mali problém so slovom oranžéria, ale spoločnou diskusiou na to rýchlo prišli. Niektorým sa podobala na skleník u deda na záhrade, iní v nej videli koncertnú sálu v centre mesta.

04. 05. 2017 · Mirka Trippé

11+
11+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice

Jedného dňa sa v Knihuľkove, presne na pravé poludnie, objavili tri podozrivé osoby. Nápadne sa na seba podobali, a tak nebolo pochýb, že sú to bratia. Obyvatelia nášho malého milého kráľovstva ani netušili, že títo votrelci na nepoznanie zmenia ich pokojný život.

24. 04. 2017 · Eva Miklašová

14+
14+
Inšpirácie pre učiteľov

V 8. ročníku položím otázku priamo – Ideme sa zoznamovať s dejinami revolúcií formou rok – udalosť alebo budeme aj diskutovať, pátrať, riešiť životy? Už táto otázka spustí diskusiu a deti mám tam, kde ich chcem mať. V 9. ročníku ich potom neprekvapí, ak namiesto učebnice čítame knihy či pozeráme filmy.

10. 04. 2017 · Zuzana Herbrychová

8+
8+
Inšpirácie pre učiteľov

Pri niektorých vybraných vetách je celkom ľahké vyjadriť svoj názor, inokedy je to ťažké i pre dospelého. No deti všeobecne nemali problémy s rozprávaním o svojich pocitoch či pocitoch druhých.

23. 03. 2017 · Marta Páleníková

4+
4+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice, rodiny

Cez príbeh ilustrovanej húseničky a video o životnom cykle motýľa Monarch ukážeme deťom jeden z najkrajších prírodných javov, ktorý v detských očiach naberá rozmery zázraku. A vyrobíme si aj vlastného motýľa.

07. 03. 2017 · Dana Ďuračíková

12+
12+
Inšpirácie pre učiteľov, knižnice

Zo začiatku sme pripravovali interaktívne prezentácie my, neskôr sme do ich prípravy a prezentovania zapojili aj samotné deti. Klubové stretnutia sme rozšírili aj o niekoľko workshopov, na ktorých si fanúšikovia fantasy vyskúšali základy blogovania a písania knižných recenzií.

28. 02. 2017 · Natália Malíková

zmeniť vyhľadávacie kritériá